Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Jak udělat gelové nehtíky:

Všeobecný návod pro gelovou modeláž ( upraveno podle návodu firmy LE)

Příprava nehtu je základním kamenem pro další úpravu. Pokud nehet správně nepřipravíte, následující modeláž bude neúspěšná.

Doporučujeme velmi specifický postup přípravy nehtu, který zvýší úspěšnost celkové modeláže. Pokud budete postupovat podle našeho návodu, dosáhnete skvělou UV modeláž během velmi krátké doby.

Mějte na paměti, že zákaznice se dotýkají různých věcí během dne než navštíví Váš salon. Mohou mít na nehtech mastnotu z jídla, krému, nebo těla. Tato mastnota může být odstraněna mýdlem a vodou, ale mýdlo zanechává usazeniny. Proto doporučujeme očistit nehty čističem ( každá firma má svůj výrobek- většinou je to nějaký lihový čistič , který se používá i k čištění štětců ) před broušením. Po použití vyhoďte čistící čtvereček, při opakovaném používání znovu nanesete nečistoty na nehet. Odsuňte kůžičku kolem nehtu. Zbruste nehet pilníkem 180 a odstraňte veškerý lesk. Očistěte nehet čističem a zkontrolujte zda jsou odstraněny všechna lesklá místa. Nehet má vypadat jako by byl poprášen bílým práškem. Pokud má vzhled poprášení, tak je nehet skvěle připraven!

Nalepení tipu: Nalepení tipu na nehet je velmi jednoduché, přesto zde platí pravidlo - jen praxí dojdete k dokonalosti. Postupujte podle návodu. V poslední době dochází ke změnám při výrobě tipů a to může způsobit rozdílné aplikační techniky. Čiré tipy, které se stávají čím dál více populární, vyžadují perfektní lepení. Následujte, prosím tyto rady: Nečistěte nalepený tip čističem Odstraňte veškeré zbytky lepidla, nebo dojde k odchlipování Použití více lepidla nepomůže k lepší přilnavosti, použijte přesné množství lepidla na plochu, kde se nehet s tipem překrývá Před modeláři můžete povrch tipu jemně zbrousit pilníkem pro lepší přilnutí.

Modeláž : Gelová modeláž je úplně odlišná od akrylové modeláže! Nepoklepávejte gel štětcem při nanášení, nebo vzniknou bubliny Zůstávejte na povrchu........stejně jako nanášení polevy na dort .Netlačte na štětec.Při aplikaci gelu nikdy nepohybujeme štětcem nahoru a dolů, štětec by se měl jen zřídka odtáhnout úplně od gelu .Štetec se nesmí dotknout nehtu.Nikdy nenanášejte gel poklepáváním, správná aplikace nanášení je jedním tahem

Jak udělat celkovou modeláž?První naneste Primer- přípravek slouží k odmaštění a dezinfekci nehtů a zaručuje dokonalé přilnutí materiálu na vlastní nehet. Primer se nenanáší na umělý tip. Může to způsobit nepřilnutí gelu. PREP ani líh ho nemohou nahradit! První vrstvu gelu naneste na středový bod a táhněte směrem ke konci nehtového typu. Snažte se gel štětcem potahovat (rolovat) zpět na středový bod. Nakonec gel roztáhněte kolem cuticle area ( nehtové lůžko) aniž byste štětec odtáhla od nehtu .Dejte vytvrdit do lampy. Doba tvrzení gelu závisí na výkonnosti uv lampy podle wattů a druhu gelu- výrobce. Druhá vrstva by měla být nanesena jen od středového bodu směrem ke konci nehtového tipu. Tato vrstva by měla být asi 2mm od cuticle area a bočních stěn nehtu Po přebroušení nehtu aplikujte konečnou vrstvu. Tato vrstva by měla pokrýt celý nehet, ale nesmí se dotýkat cuticle, nebo bočních stěn nehtu . Můžete nanést lesk ,který se vytvrzuje v UV lampě. V případě použití jednofázového gelu vytváříte jednotlivé vrstvy pouze tímto jedním gelem. Někdy stačí jen dvě vrstvy. Záleží na hustotě gelu.

Jak správně doplňovat: Vrstvu gelu začněte rolovat u stresového bodu směrem ke konci nehtového tipu

Použití formy k vymodelování tipu je velmi složitá metoda prodlužování nehtu, ale výsledek stojí za větší úsilí. První bod při použití forem je kritický: Forma musí byt umístěna přesně mezi nehtem (je důležité, aby nehet byl alespoň 2mm dlouhý) a začátkem prstu. Často musíme formu upravit odstřihnutím, aby se dobře přichytila kolem prstového oblouku. Tím docílíme přizpůsobení zešikmení nehtu a prodloužení bude přesné. Použití dřívka nám pomůže k přesnému přichycení formy. Pokud je forma přesně aplikovaná, nanášíme gel rolováním na formu a přesahující krátkou část nehtu. Dobře očištěným štětcem začistíme konturu a dáme do UV lampy Dále postupujeme podle návodu uvedeného v předchozí části

Možné problémy …

Odchlipování kolem cuticle areaŘešení: Nedotýkejte se kůže nebo cuticle area gelem. Všechen lesk musí být odstraněn při přípravě nehtu. Očistěte nehet čističem než začnete s přípravou nehtu. Očistěte nehet čističem po přípravě nehtu. Po každém použití vyměňte čistící tampon. Pozorně si prohlédněte nehet před aplikací gelu, musí vypadat křídově bíle. Vyměňujte pravidelně zářivky v UV lampě

Odchlipování na nehtovém tipu Řešení: Nanášejte gel rovnoměrně až na konec nehtového tipu. Vyměňujte pravidelně zářivky v UV lampě. Všechen lesk musí být odstraněn při přípravě nehtu. Očistěte nehet čističem než začnete s přípravou nehtu. Očistěte nehet čističem po přípravě nehtu. Po každém použití vyměňte čistící tampon. Pozorně si prohlédněte nehet před aplikací gelu, musí vypadat křídově bíle

Pocit pálení při tvrzení Řešení: Naneste menší množství gelu na nehet. Vložte ruku do lampy na 3 sekundy a vytáhněte ji na 3 sekundy. Opakujte ještě 2x .

Pukání Řešení: Naneste větší množství gelu v oblasti stresového bodu. Vytvarujte nehet tak, aby hladce přecházel od stresového bodu ke cuticle area a konci nehtu. Dbejte aby byly okraje nehtu správně zbroušeny pilníkem. Vytvarujte nehet jako vejce-zakulacený tvar je mnohem pevnější než rovný.

Špatné tvrzení Řešení: Málo výkonná UV lampa - vyměňujte pravidelně zářivky. Vytvrďte nehet ještě jednou

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Blood difficulties - If you want recognize more

(AattetsAcalm, 9. 10. 2018 8:07)

Pression arterielle est comment robuste votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque set votre coeur bat, il pompe le sang tout au long vos arteres a la flanerie de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-prix-de-vente/

Hezký večer

(Jarka, 21. 6. 2009 22:49)

Dobrý večer, nevím si rady.Stává se mi že mi praskne nelepený typ středem nehtu.Postup jsem již konzultovala s nehtařkama a ten je spravný.Ten typ praskne třeba už druhy den.Používám typy od bellazi rovné, muže to byt těma typy.Ruzickovajarka@centrum.cz