Jdi na obsah Jdi na menu
 


Recept na správnou manikúru
 
Krásné a pěstěné ruce jsou vizitkou své majitelky. Ať již si libujete v barevných nehtech či dáváte přednost přirozenému vzhledu, základ byste měla ovládat v každém případě. základní manikúru přitom zvládnete sama v klidu domova.
Co dělá ruce krásné? Nehty by měly být zdravé, silné a dobře ošetřené a pokožka dobře hydratovaná. Proto byste je měla ošetřovat výživným krémem, kdykoliv to je možné. Pořiďte si alespoň dvě balení, jedno do koupelny a druhé do kabelky.
 
Pokud máte nehty křehké a lámavé, začněte s jejich výživou. Pravidelně užívejte multivitamin s obsahem železa. Místo základního laku používejte speciální formule s obsahem proteinů či vápníku. Na trhu jsou k dostání také zpevňující laky, vybírejte si však ty bez obsahu formaldehydu. Ten sice způsobuje, že lak rychleji schne, ale také vysušuje nehty, čímž je oslabuje.
 
Pěkné nehty nemusí být nutně dlouhé. Současné trendy naopak diktují kratší délky. Pozornost naopak věnujte jejich tvaru. Ten nejpřirozenější je mezi oválem a čtvercem. Kůžičku kolen nehtů nikdy nestříhejte, tuto proceduru ponechte raději profesionální manikérce. Mohla byste si způsobit drobná zranění, do kterých se snadno zanese infekce.
 
Odborníci doporučují pravidelně střídat domácí a profesionální péči o ruce. Naučte se o své nehty a ruce pečovat sama a zároveň si dopřejte alespoň jednou za 5 týdnů chvilku relaxu v kosmetickém salónu. Odměnou vám budou krásné ruce, zdravé a pěstěné nehty, které již nebudete muset schovávat před zraky okolí.
 
Manikúra krok za krokem
Správný postup v péči o své ruce si snadno osvojí i úplné začátečnice. Budete potřebovat bezacetonový odlakovač, pilník a leštičku, tyčinku z pomerančového dřívka na nehtovou kůžičku, tělový perliny, olej a pochopitelně krém na ruce.
 
Krok 1 – Odstraňte starý lak
Profesionálové doporučují používat výhradně odlakovač bez obsahu acetonu, který tolik nevysušuje.
 
Krok 2 – Zapilujte nehty
Zde jednoznačně platí pravidlo, že kovové pilníky jsou jasným tabu. Pořiďte si skleněný, papírový nebo multifunkční s leštičkou v jednom. Nepilujte moc do stran, mohla byste si zkrátit nehty až moc, čímž byste si oslabila nehty a mohla způsobit jejich třepení.
 
Krok 3 – Dopřejte si lázeň
Na tři minuty ponořte své ruce do vlažné vody s kapkou tekutého mýdla a vonného oleje. Samotná mýdlová voda by celé ruce příliš vysušila, proto si navykněte používat esenciální olej. Ten nejen kůži příjemně provoní, ale také vytvoří ochrannou vrstvu. Pokud nemáte doma lahvičku s vonným olejem, použijte obyčejný dětský olejíček či olivový z kuchyně.
 
Krok 4 – Ošetřete kůžičku
Po vysušení rukou ručníkem ještě neodkládejte olejíček, nyní přišla jeho další chvíle. Naneste vždy kapku na každý nehte a jeho kůžičku, kterou poté jemně zatlačte s pomocí tyčinky z pomerančového dřívka.
 
Krok 5 – Vyhlaďte pokožku
Nyní přichází na řadu odstranění odumřelých a suchých buněk, na které zvláště ruce velmi trpí. K tomu vám skvěle poslouží běžný tělový či pleťový perliny. Pokud vám zrovna došel, udělejte si domácí verzi ze soli a trochy olivového oleje.
 
Krok 6 – Namasírujte se
Naneste na ruce krém s obsahem vitamínu E a nešetřete na množství. Pěkně celé ruce až polokty masírujte tímto krémem. Nevynechejte jediné místečko, zvláštní pozornost věnujte nehtové kůžičce, na kterou klidně přidejte extra dávku krému.
 
Krok 7 – Péče o nehty
Po pečlivém ošetření pokožky se věnujte již jen nehtům. Leštičkou vyhlaďte jejich povrch, tímto krokem je zároveň důkladně promasírujete a prokrvíte.
 
Pokud již nechce nanášet lak, máte manikúru za sebou. Jinak pokračujte dalšími kroky.
 
Krok 8 – pryč s mastnotou
Vezměte vatovou tyčinku namočenou do odlakovače a odstraňte z povrchu nehtů veškerou mastnotu. Nakrémované nehty se totiž nekamarádí s lakem na nehty. Druhým koncem vatové tyčinky vyčištěte také prostor za nehty.
 
Krok 9 – Posilujte
Místo tradičního bezbarvého laku se naučte používat zpevňovač nehtů. Tato vrstva také ochrání nehty pře pigmenty barevného laku.
 
Krok 10 – Vybarvěte se
Po zaschnutí podkladové vrstvy aplikujte dvě vrstvy barevného laku. Každou z nich nechte řádně zaschnout. Případné nedokonalosti kolem nehtů odstraňte odlakovací tyčinkou, nebo vatovou tyčinkou namočenou v odlakovači.
 
Krok 11 – Jdeme do finále
Poslední tečku v dokonalé manikúře představuje vrstva vrchního laku. Nechte poslední vrstvu dokonale zaschnou a můžete se těšit z perfektních rukou.
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Hrozí taky bakterie

(Janina, 24. 10. 2011 12:41)

Pro pěkné nehty jsou nebezpečím bakterie aplísně. Sama jsem to zjistila. Příčinnou byl pilník, což jsem si nedokázala představit. Proto už delší dobu používám skleněný a teď už taky antibakteriální. Je to Antibactif (www.antibactif.cz).

Rozdíl v suché a mokré manikúře

(Markéta, 8. 2. 2011 12:23)

Dobrý den,jaký je rozdíl v suché a mokré manikúře.Děkuji za odpověd.